5 Eylül 2011 Pazartesi

Lucas'ın Star Wars Blu-ray Seti Çıkıyor

CNET'te belirtildiğine göre Star Wars'ın bluray seti (Star Wars: The Complete Saga) 16 Eylül tarihinde çıkıyor. Hatta bu tarih ilk ilan tarihten 11 gün daha erkenmiş.
Aylardır beklenen bu set eminim birçok fanı memnun edecektir. Ancak yine CNET'te yayınlanan son bir haber fanları pek memnun etmemişe benziyor.

Söylendiğine göre Lucas bu sette yer alacak orijinal üçlemenin bazı sahnelerinde değişiklikler yapmış.

En önemli değişiklik Return of the Jedi'da Darth Vader'in, Luke'a elektrik akımı veren İmparatoru yakalayıp havaya kaldırdığı sahnede artık "Nooo! Nooo!" diye bağırmasıymış. Bu değişikliğe online ortamlarda verilen ilk tepkiler şimdilik olumsuz. Hatta sırf bu bilgiye istinade Amazon'un Star Wars Bluray seti listesinde şimdiden düzinelerce olumsuz görüş bildirilmiş durumda.İkinci değişiklik söylentisi ise Obi-Wan Kenobi'nin ilk ortaya çıktığı sahnede Tusken Raiderları korkutmak için çıkardığı Krayt Dragon sesinin daha uzun ve keskin hale getirildiği yönde.
Son değişiklik söylentisi ise RotJ'de Ewok'ların artık göz kırpabildiği...Düşüncesi bile korkunç.Sonuç olarak Lucas yine en iyi bildiği şeyi yapmış ve yeni ürünü üzerinde tartışma yaratıp ilgiyi üzerine çekmiş...

Referanslar:
1) http://news.cnet.com/8301-13506_3-20048737-17.html?tag=mncol;txt
2) http://news.cnet.com/8301-17938_105-20100085-1/lucasfilm-changes-original-star-wars-trilogy-again/?tag=TOCcarouselMain.0
3) http://www.starwars.com/themovies/saga/preorder_bluray/index.html

2 yorum.:

Adsız dedi ki...

blueray ripleri toplam 250 gb tutuyor ;-)

Kozmos dedi ki...

Hadi, ya o kadar tutuyor mu? 250GB ripi kaydetmek için harddisk mi almalı yoksa orijinal paketi mi almalı...

Yorum Gönder